Ostatné služby - 1

Ostatné služby

Stavby – prístavby

Rokmi ľudia občas zistia, že ich domov nie celkom spĺňa požiadavky členov rodiny. Niektorým by sa žiadal otvorený spoločný priestor (napríklad optické spojenie obývačky s kuchyňou), alebo v opačnom prípade je potreba väčšieho súkromia členov.

Je potrebné sa však pripraviť na to, že zmena dispozície domu je zväčša zložitá, nakoľko bude pravdepodobne potrebná úprava inštalácii, dverí, podláh a iných súčastí. Pred začatím prác je dôležité si dôkladne zvážiť využitie priestoru, aby sa konečný efekt čo najviac priblížil našim požiadavkám.

Prístavba rodinného domu

Sme firma zaoberajúca sa stavebnou činnosťou, maľovaním a natieraním interiérov a exteriérov. Zhotovujeme sadrokartónové stropy, priečky a podkrovia rodinných domov. Všetky práce, ktoré prevádzame, vykonávame s maximálnou zodpovednosťou. Dbáme na čistotu po vykonaní všetkých prác.

Fasádne práce

Fasádné práce

Fasádne omietky sa nanášajú na obvodové múry. Plnia nielen estetickú funkciu, ale majú zásadný vplyv aj na kvalitu vnútorného prostredia. Fasádne omietky chránia dom pred výkyvmi teplôt, zrážkovou vodou a nápormi vetra.

Najpoužívanejšie omietky sú akrylátové, kvôli ich cenovej dostupnosti, avšak majú nízku priedušnosť. Medzi najkvalitnejšie omietky patria omietky na silikónovej báze, ktoré sú vodoodpudivé a vyznačujú sa výbornou priepustnosťou vodných pár. Okrem toho majú aj najvyššiu odolnosť voči znečisteniu a dlhodobo si udržia stálosť farieb.

Zámkové dlažby

Zámkové dlažby

Zámková dlažba je prefabrikovaný zhutnený betón, ktorý má upravenú vrchnú stranu. Existuje niekoľko typov či už farebných ale aj tvarových variácii, vďaka ktorým je možné vytvoriť rôzne vzory. Pokládka zámkovej dlažby sa realizuje na sucho do štrkového podložia, vďaka čomu je možné zámkovú dlažbu aj rozoberať.

Zámková dlažba sa vyznačuje vysokou odolnosťou, trvanlivosťou, príjemným rozmanitým vzhľadom, je mrazuvzdorná a pri správnej montáži a výbere kvalitnej dlažby znesie aj väčšie zaťaženie. Na zasypanie škár sa používa jemný makadam (na rozdiel od použitia piesku), takže aj pri väčších dažďoch voda len jednoducho stečie pomedzi škáry dole, na ploche sa nezdržuje voda a cez medzery medzi dlažbou nerastie tráva.

Ostatné služby - 2

Máte záujem o rekonštrukciu domu alebo bytu?

Potrebujete zatepliť Vašu stavbu či budovu, zrekonštruovať či prerobiť Váš byt či dom? Chystáte sa vymaľovať alebo stierkovať stenu? Neváhajte sa nám ozvať. Radi vám s tým pomôžeme.

Murárske práce

Murárske práce

Zaoberáme sa murárskymi prácami obklady, dlažby v domoch a v bytoch zateplenie domov v Šuranoch a v Nitrianskom kraji.

Nový otvor do nosného muriva sa využíva najmä vtedy, keď sa rozhodneme pre pridanie nových dverí či okna. Musíme si starostlivo zvážiť kvalitu existujúcej nosnej steny, či je pripravená na búrací zásah do nej. O kvalite objektu nám napovie veľkosť, ale aj množstvo trhlín na stenách. Ďalej je potrebné zistiť, kade smeruje elektrické vedenie, aby sme ho nepresekli. Následne je vhodné zamerať si presný rozmer otvoru, aby sme nevybúrali viac, ako je potrebné. Otvor sa odporúča búrať postupne po kúskoch, pričom vrch otvoru sa spevňuje prekladom.

Maliarske práce

Maliarske práce

Maľujeme interiér a exteriér fasády rodinných domov, maliarske práce v bytoch, natieračské práce, stierky, tapety, Benátsky štuk, v Šuranoch a v Nitrianskom kraji.

Maľovanie stien má okrem estetickej funkcie aj ochrannú funkciu podkladu, ale čistá stena vytvára aj pocit hygienického prostredia. V minulosti boli silne v popredí biele steny, dnes sa už fantázii medze nekladú. Na výber sú rôzne farebné odtiene, avšak mnohí si spestria izbu aj farebnou kombináciou, kedy jednu stenu v izbe natrú inou farbou, ako tie ostatné, čím si izbu ozvláštnia a zároveň predĺžia/skrátia/zútulnia.Farby ovplyvňujú celkovú náladu človeka a preto by sme si ich výber mali zvážiť aj podľa miestnosti, do ktorej budú určené (obývačka, spálňa, kuchyňa). V závislosti od typu izby by sme si mali zvážiť aj to, či potrebujeme umývateľnú farbu, kedy sa dá stena umyť (najviac využiteľné v kuchyni), alebo termoizolačnú farbu, ktorá zabraňuje vlhnutiu steny a následnej tvorbe plesní.

Sadrokartón

Sadrokartón

Zhotovujeme sadrokartónové stropy, steny, bytové jadrá, podkrovie rodinných domov, maliarske a natieračské práce.

Sadrokartón je pomerne moderný stavebný prvok, ktorý sa používa na oddelenie miestností prostredníctvom nenosných priečok alebo na podhľady stropných konštrukcii. Má mnoho výhod medzi ktoré patrí rýchla výstavba (oproti klasickým murovaným stenám), ale aj výborné akustické vlastnosti (s použitím potrebných materiálov). Nad podhľadom zo sadrokartónu zas môžeme ľahko umiestniť prípadné rozvody elektriny, plynu, vzduchotechniky. Sadrokartón vďaka svojej nižšej hmotnosti omnoho menej zaťažuje konštrukciu stropu a tým pádom znižuje riziko vzniku trhlín.

Stierky a natieračské práce

Stierky a natieračské práce

Stierkovanie a maľovanie domov a bytov, tapety, sadrokartónové stropy, priečky v Šuranoch a v Nitrianskom kraji.

Náter plní ochrannú funkciu kovu, ktorá jej zaručuje dlhšiu životnosť. Pred samotným maľovaním je dôležité nanášať farbu na čistý povrch, to znamená očistiť povrch od korózie, mechanických nečistôt či starej farby. Ako základný náter je najvhodnejšia antikorózna farba, pričom je potrebné, aby bola nanesená na všetkých miestach v potrebnom množstve. Po uschnutí prichádza na rad vrchná farba, ktorá ochraňuje základnú farbu a zabraňuje prenikaniu vody k podkladu. Vrchná farba by mala byť odolná voči UV-žiareniu a mala by spĺňať aj naše estetické požiadavky.

Obkladačské práce

Maliarske práce

Základom trvalého a funkčného obloženia je voľba kvalitných obkladačiek a dlažieb, použitie správnych materiálov na to určených a v neposlednom rade aj príprava kvalitného podkladu. Mali by sme si zvoliť obkladačky vhodné do daného prostredia (napríklad do vonkajšieho prostredia mrazuvzdorné, protišmykové a mali by sme zvážiť aj pevnosť dlažby).

Ďalším dôležitým faktorom je správny výber lepiacich a škárovacích hmôt, ktorých technológie sa tiež odlišujú podľa vplyvu prostredia. Základné druhy obkladačiek sú buď vyrobené z keramiky, alebo gresu, ktorý je odolnejší voči vyšším teplotám. Najbežnejším typom obkladov sú obkladačky 20 x 20 cm, 20 x 25 cm,ale čoraz populárnejšími sa stávajú väčšie formáty obkladov. Medzi najmenšie typy obkladov patrí mozaika. Obklady sa líšia aj akostnou triedou, pričom najkvalitnejšia je 1. akostná trieda a najhoršie na tom je 3. akostná trieda.

Maliarske práce | ZAJÍČEK – MH STAV spol. s.r.o.