Rekonštrukcie domov a bytov Šurany a Nitriansky kraj

Potrebujete zatepliť Vašu stavbu či budovu, zrekonštruovať či prerobiť Váš byt či dom?
Chystáte sa vymaľovať alebo stierkovať stenu?
Hľadáte spoľahlivú a skúsenú firmu,
ktorá pôsobí v Šuranoch a v Nitrianskom Kraji?

Rekonštrukcia domu

Rekonštrukcia domov a bytov v Šuranoch a v Nitrianskom kraji, zateplenie domov, obklady ,dlažby, sadrokartóny, používame kvalitné materiály.

Dom si nestaviame na rok alebo na dva, ale na dlhšie obdobie ideálne na celý život. No každý, rodinný dom aj keď je akokoľvek kvalitne postavaný si po rokoch užívania vyžaduje svoju rekonštrukciu. Postupom času sa menia vaše požiadavky na dispozíciu a vybavenie domu. Starnú technológie a rozvody použité v dome a za druhé menia sa naše požiadavky na dispozičné riešenie domu. Ak je možné v bytoch robiť rôzne dispozičné zmeny, tak zmeny dispozície v rodinných domoch sú priam neobmedzené. Napríklad ak máte väčší dvojposchodový rodinný dom môžete ho rozdeliť na dve samostatné bytové jednotky.

Rekonštrukcia bytu

Zhotovujeme rekonštrukcie bytov a domov v Šuranoch a v Nitrianskom kraji, murované bytové jadrá, zhotovenie bytového jadra zo sadrokartónu, obklady, dlažby, sadrokartónové stropy.

Občas potrebujeme zmenu a aj malá zmena interiéru nás dokáže povzbudiť a optimisticky naladiť. Izbu si vieme spestriť nielen nábytkom, ale aj rôznymi dekoráciami vo forme obrazov, váz alebo vankúšikov. Hlavný efekt spestrenia nám dokážu poskytnúť atraktívne vzory tapiet, či kombinácie farieb nanesených na stenu, okrasné lišty, dlažby, parkety, ktorých je na trhu nespočetné množstvo. Pri potrebe väčšej rekonštrukcie si vieme priestor efektívne rozdeliť pomocou sadrokartónovej priečky (alebo jej vybúraním), ktorá nám pri správnom umiestnení pomôže izbu naplno využiť či opticky zväčšiť.

Rekonštrukcie bytových jadier

Človek sa odhodlá na rekonštrukciu bytového jadra z rôznych dôvodov, ako napríklad zlé dispozičné riešenie, nepohodlie, estetický dojem, ale aj celkové opotrebovanie interiéru či obkladov. Rekonštrukcia bytového jadra pozostáva zväčša z mnohých úkonov a preto je časovo náročná.

Kompletná rekonštrukcia spočíva vo vybúraní nechcených priečok, prípadne vymurovaní nových, preverení elektroinštalácie, vodoinštalatérskych prác. Ďalej je potrebné sa pripraviť na nespočetné množstvo murárskych prác, maliarskych prác, na realizovanie pokládky dlažieb, parkiet, obkladov, prípadne na vyhotovenie sadrokartónových podhľadov.

Rekonštrukcie interiérov

Rekonštrukcia interiéru dokáže oživiť dojem z miestnosti. Nová maľovka či podlaha dokážu s interiérom spraviť zázraky. Interiér sa často zničí či už v domácnosti alebo rôznych skladových priestoroch firiem najmä ošúchaním farby, či jej oškretím. V halových priestoroch je podlaha často zaťažovaná ťažkými nábytkami, a preto je potrebné na túto záťaž halu dopredu pripraviť. Trvácnosť interiéru spočíva nielen vo výbere správnych kvalitných materiálov, ale v neposlednom rade treba dbať aj na kvalitu prevedených prác a zveriť sa do rúk skúseným odborníkom.

Murárske práce

Zaoberáme sa murárskymi prácami obklady, dlažby v domoch a v bytoch zateplenie domov v Šuranoch a v Nitrianskom kraji.

Nový otvor do nosného muriva sa využíva najmä vtedy, keď sa rozhodneme pre pridanie nových dverí či okna. Musíme si starostlivo zvážiť kvalitu existujúcej nosnej steny, či je pripravená na búrací zásah do nej. O kvalite objektu nám napovie veľkosť, ale aj množstvo trhlín na stenách. Ďalej je potrebné zistiť, kade smeruje elektrické vedenie, aby sme ho nepresekli. Následne je vhodné zamerať si presný rozmer otvoru, aby sme nevybúrali viac, ako je potrebné. Otvor sa odporúča búrať postupne po kúskoch, pričom vrch otvoru sa spevňuje prekladom.

Maliarske práce

Maľujeme interiér a exteriér fasády rodinných domov, maliarske práce v bytoch, natieračské práce, stierky, tapety, Benátsky štuk, v Šuranoch a v Nitrianskom kraji.

Maľovanie stien má okrem estetickej funkcie aj ochrannú funkciu podkladu, ale čistá stena vytvára aj pocit hygienického prostredia. V minulosti boli silne v popredí biele steny, dnes sa už fantázii medze nekladú. Na výber sú rôzne farebné odtiene, avšak mnohí si spestria izbu aj farebnou kombináciou, kedy jednu stenu v izbe natrú inou farbou, ako tie ostatné, čím si izbu ozvláštnia a zároveň predĺžia/skrátia/zútulnia.Farby ovplyvňujú celkovú náladu človeka a preto by sme si ich výber mali zvážiť aj podľa miestnosti, do ktorej budú určené (obývačka, spálňa, kuchyňa). V závislosti od typu izby by sme si mali zvážiť aj to, či potrebujeme umývateľnú farbu, kedy sa dá stena umyť (najviac využiteľné v kuchyni), alebo termoizolačnú farbu, ktorá zabraňuje vlhnutiu steny a následnej tvorbe plesní.

Sadrokartón

Zhotovujeme sadrokartónové stropy, steny, bytové jadrá, podkrovie rodinných domov, maliarske a natieračské práce.

Sadrokartón je pomerne moderný stavebný prvok, ktorý sa používa na oddelenie miestností prostredníctvom nenosných priečok alebo na podhľady stropných konštrukcii. Má mnoho výhod medzi ktoré patrí rýchla výstavba (oproti klasickým murovaným stenám), ale aj výborné akustické vlastnosti (s použitím potrebných materiálov). Nad podhľadom zo sadrokartónu zas môžeme ľahko umiestniť prípadné rozvody elektriny, plynu, vzduchotechniky. Sadrokartón vďaka svojej nižšej hmotnosti omnoho menej zaťažuje konštrukciu stropu a tým pádom znižuje riziko vzniku trhlín.

Stierky a natieračské práce

Stierkovanie a maľovanie domov a bytov, tapety, sadrokartónové stropy, priečky v Šuranoch a v Nitrianskom kraji.

Náter plní ochrannú funkciu kovu, ktorá jej zaručuje dlhšiu životnosť. Pred samotným maľovaním je dôležité nanášať farbu na čistý povrch, to znamená očistiť povrch od korózie, mechanických nečistôt či starej farby. Ako základný náter je najvhodnejšia antikorózna farba, pričom je potrebné, aby bola nanesená na všetkých miestach v potrebnom množstve. Po uschnutí prichádza na rad vrchná farba, ktorá ochraňuje základnú farbu a zabraňuje prenikaniu vody k podkladu. Vrchná farba by mala byť odolná voči UV-žiareniu a mala by spĺňať aj naše estetické požiadavky .

Obkladačské práce

Základom trvalého a funkčného obloženia je voľba kvalitných obkladačiek a dlažieb, použitie správnych materiálov na to určených a v neposlednom rade aj príprava kvalitného podkladu. Mali by sme si zvoliť obkladačky vhodné do daného prostredia (napríklad do vonkajšieho prostredia mrazuvzdorné, protišmykové a mali by sme zvážiť aj pevnosť dlažby).

Ďalším dôležitým faktorom je správny výber lepiacich a škárovacích hmôt, ktorých technológie sa tiež odlišujú podľa vplyvu prostredia. Základné druhy obkladačiek sú buď vyrobené z keramiky, alebo gresu, ktorý je odolnejší voči vyšším teplotám. Najbežnejším typom obkladov sú obkladačky 20 x 20 cm, 20 x 25 cm,ale čoraz populárnejšími sa stávajú väčšie formáty obkladov. Medzi najmenšie typy obkladov patrí mozaika. Obklady sa líšia aj akostnou triedou, pričom najkvalitnejšia je 1. akostná trieda a najhoršie na tom je 3. akostná trieda.

Z našich referencií:

Kontakt

STAVEBNÍCTVO | REKONŠTRUKCIE | MALIARSKE PRÁCE
ZAJÍČEK – MH STAV spol. s r.o.
MDŽ 29
942 01 Šurany

Mobil : 0904 678 206
E-mail : zajicek.marcel@zmail.sk

Pon – Pia : 7 – 20 hod
Sob – Ned : po dohode

IČO : 47 452 536
DIČ : 2023875238
IČ DPH : SK:2023875238