Zateplenie domov - 1

Zateplenie domov
prináša mnoho výhod, čerpajte z nich aj vy

Zateplenie domov ako investícia, ktorú neoľutujete

Zateplenie domov sa stalo neodmysliteľnou súčasťou novostavieb, avšak aj čoraz viac majiteľov starších nehnuteľností volí zateplenie pre jeho nesporné výhody. Tlmenie hluku, zvýšená odolnosť stien voči poveternostným podmienkam – a to zďaleka nie je všetko.

Zateplovanie domu
Zateplený dom

Aké sú ďalšie výhody zateplenia domov?

Zateplenie domov taktiež zvýši celkovú hodnotu nehnuteľnosti. Jeho mimoriadne lákavým pozitívom je výrazná úspora financií. Zateplenie domov totiž znižuje tepelné úniky, s čím súvisí menšia miera kúrenia, a teda aj menej nákladov na teplo – čo je vzhľadom na neúprosné stúpanie cien energií viac ako vítané. Ak k tomu pridáte zlepšenie akustickej pohody, zvýšenie požiarnej bezpečnosti, zlepšenie fyzického stavu stavby a technických parametrov jej konštrukcie, ako aj vyšší komfort pri bývaní, tak je zrejmé, že zateplenie domov sa rozhodne vyplatí. Medzi najpoužívanejšie materiály na zateplenie domov patrí polystyrén a minerálna vata, ktoré majú podobný súčiniteľ tepelnej vodivosti.

Izolácia

Zateplenie domov ako cesta k zdravšiemu bývaniu

Pri práci používame vždy tie najlepšie a najmodernejšie zatepľovacie materiály, ktoré prispievajú k zdravšiemu a bezpečnejšiemu bývaniu. Sme dokonale oboznámení s tepelno-izolačnými vlastnosťami jednotlivých materiálov, ako aj s normami platnými pri realizácií zateplenia nehnuteľností. Zateplenie domov v našej réžii nezahŕňa len fasády (stavby a prístavby), ale aj podkrovia. Vedeli ste, že len cez strechu dochádza k úniku cca 12 % tepla? To je pomerne dosť zbytočne vyhodených peňazí. Podkrovia zatepľujeme sklenou vatou, ktorá je známa vynikajúcimi tepelno-technickými a mechanickými vlastnosťami. Dbáme na bezchybnú tesnosť parozábrany (bráni preniknutiu nežiaducej vlhkosti do strešnej konštrukcie). Uvedomujeme si, že zateplenie domov možno pokladať aj za dizajnový prvok, a preto garantujeme precíznosť a remeselnícku zručnosť v každom detaile.

Zateplenie domov - 2

Máte záujem o rekonštrukciu domu alebo bytu?

Potrebujete zatepliť Vašu stavbu či budovu, zrekonštruovať či prerobiť Váš byt či dom? Chystáte sa vymaľovať alebo stierkovať stenu? Neváhajte sa nám ozvať. Radi vám s tým pomôžeme.

Zateplenie fasády

Zateplenie fasády

Najpoužívanejšie materiály na zateplenie sú polystyrén a minerálna vata, ktoré majú súčiniteľ tepelnej vodivosti podobný. Polystyrén má dlhú životnosť, pričom jeho technické vlastnosti nestrácajú na kvalite ani po rokoch. Jeho silnou stránkou je nízka cena a nízka nasiakavosť. Minerálna vata je drahším riešením oproti polystyrénu, víťazí však v požiarnej odolnosti, zlepšuje aj akustiku domu. Minerálna vlna pri styku s vodou sčasti stráca tepelnoizolačné vlastnosti, preto sa nepoužíva na zateplenie soklov. Do výšky 30cm sa používa polystyrén.

Zateplenie podkrovia

Keď chceme ušetriť na platbách za kúrenie, je dôležité zatepliť nielen obvodové múry, ale aj podkrovie, nakoľko strechou uniká približne 12% tepla. Keďže teplý vzduch je ľahší ako studený, prirodzene stúpa nahor rovno cez nezateplenú strechu. Ideálnym materiálom na zateplenie podkrovia je sklená vlna, ktorá má vynikajúce mechanické a tepelno-technické vlastnosti. Po aplikácii sklenej vlny do všetkých častí podkrovia sa aplikuje montáž parozábrany, ktorá bráni prenikaniu nežiadúcej vlhkosti do konštrukcie strechy. Požiadavkou účelného zateplenia je dokonalá tesnosť parozábrany.

Zateplenie podkrovia