Stavebné práce Šurany a Nitriansky kraj

Potrebujete zatepliť Vašu stavbu či budovu, zrekonštruovať či prerobiť Váš byt či dom?
Chystáte sa vymaľovať alebo stierkovať stenu?
Hľadáte spoľahlivú a skúsenú firmu,
ktorá pôsobí v Šuranoch a v Nitrianskom Kraji?

Stavebné práce

Stavby domov, prístavby, zateplenie domov, murárske práce, zámkové dlažby, rekonštrukcie domov a bytov v Šuranoch a v Nitrianskom kraji. Používame kvalitné materiáli.

Ak už máme vybratý pozemok, na ktorom budeme chcieť stavať dom, jeho budúcu kvalitu ovplyvní aj vybudovanie dobrých základov. Výkopové práce základových konštrukcií sa robia do takej hĺbky, do akej nemrzne, čo na Slovensku predstavuje hĺbku v rozmedzí okolo 80 až 130cm. Plytké založenie zväčša býva zdrojom prasklín. Najvhodnejší čas na začatie takýchto prác je na jar, kedy už zemina nie je zamrznutá a je aj presušená. S výkopovými prácami pre budúci dom súvisí aj vybudovanie kanalizácie.

stavebne prace zajicek

Stavby – prístavby

Rokmi ľudia občas zistia, že ich domov nie celkom spĺňa požiadavky členov rodiny. Niektorým by sa žiadal otvorený spoločný priestor (napríklad optické spojenie obývačky s kuchyňou), alebo v opačnom prípade je potreba väčšieho súkromia členov.

Je potrebné sa však pripraviť na to, že zmena dispozície domu je zväčša zložitá, nakoľko bude pravdepodobne potrebná úprava inštalácii, dverí, podláh a iných súčastí. Pred začatím prác je dôležité si dôkladne zvážiť využitie priestoru, aby sa konečný efekt čo najviac priblížil našim požiadavkám.

Fasádné práce

Fasádne omietky sa nanášajú na obvodové múry. Plnia nielen estetickú funkciu, ale majú zásadný vplyv aj na kvalitu vnútorného prostredia. Fasádne omietky chránia dom pred výkyvmi teplôt, zrážkovou vodou a nápormi vetra.

Najpoužívanejšie omietky sú akrylátové, kvôli ich cenovej dostupnosti, avšak majú nízku priedušnosť. Medzi najkvalitnejšie omietky patria omietky na silikónovej báze, ktoré sú vodoodpudivé a vyznačujú sa výbornou priepustnosťou vodných pár. Okrem toho majú aj najvyššiu odolnosť voči znečisteniu a dlhodobo si udržia stálosť farieb.

Zámkové dlažby

Zámková dlažba je prefabrikovaný zhutnený betón, ktorý má upravenú vrchnú stranu. Existuje niekoľko typov či už farebných ale aj tvarových variácii, vďaka ktorým je možné vytvoriť rôzne vzory. Pokládka zámkovej dlažby sa realizuje na sucho do štrkového podložia, vďaka čomu je možné zámkovú dlažbu aj rozoberať.

Zámková dlažba sa vyznačuje vysokou odolnosťou, trvanlivosťou, príjemným rozmanitým vzhľadom, je mrazuvzdorná a pri správnej montáži a výbere kvalitnej dlažby znesie aj väčšie zaťaženie. Na zasypanie škár sa používa jemný makadam (na rozdiel od použitia piesku), takže aj pri väčších dažďoch voda len jednoducho stečie pomedzi škáry dole, na ploche sa nezdržuje voda a cez medzery medzi dlažbou nerastie tráva.

Kontakt

STAVEBNÍCTVO | REKONŠTRUKCIE | MALIARSKE PRÁCE
ZAJÍČEK – MH STAV spol. s r.o.
MDŽ 29
942 01 Šurany

Mobil : 0904 678 206
E-mail : zajicek.marcel@zmail.sk

Pon – Pia : 7 – 20 hod
Sob – Ned : po dohode

IČO : 47 452 536
DIČ : 2023875238
IČ DPH : SK:2023875238